Jasmín

28. dubna 2015 v 20:04 | Grey.t |  Koutek pro Greye a jeho pocity
Nepřestává mě uchvacovat pohled na jarní bouří zatemněný svět. Černá obloha, kterou občas prořízne blesk, někdy fialový, někdy modrý a někdy ledově bílý. Vzduch je těžký, ale takovým povznášejícím způsobem, jako by se roztáhnul do nekonečného prostoru. Chvíli prší tak, že člověk během pár vteřin promokne. A po pár minutách může téměř suchý přejít sídliště. Jenže ho žádný člověk nepřechází. Ulice jsou téměř prázdné. Jen sem tam někdo kouká, stejně jako já, se zvláštním údivem, o kterém by se snad dalo říct, že je posvátný.
Mám trochu pocit, jako by se tím ve mně něco odhalilo. Jako opatrnými tahy archeologického štětce. Něco, co dlouho spalo. Pomalá chůze a slastné nádechy, ticho a tak nějak všechno. Křehkost, na kterou běžně nedosáhnu, protože ji vždy někdo bez rozmyslu rozdrtí svými pokusy o společenské interakce. Protože jsem vázaný na lidi. Ale teď jako bych byl volnější. O trochu. Aspoň o takovou trochu, která stačí k tomu, abych se cítil svěží. Ať už to znamená cokoliv.
Zklamává mě vůně jasmínovky jasmínové, která nevoní ani trochu jako pustoryl. Nakonec si budu muset ještě pár dní počkat, než si ho natrhám do vázy a budu si užívat vzpomínky na poslední půlrok před maturitou, i na chvíle po maturitě, kdy jsem se procházel po Petříně (místo tehdy tradičního Vyšehradu). Kdy jsem neměl křeče v krční páteři a puchýře na nohách po několika hodinách chození.
(Na doby, kdy jsem měl ještě boty, ve kterých se dalo chodit, i když možná nevypadaly nejlíp.)
Mám najednou náladu na post-rock. A vlastně asi na všechny ty věci okolo. Na spoustu nostalgie a sentimentu a patetičnosti. Na poezii a čerstvý chladný vzduch. Asi proto, že se blíží léto. Je ho cítit ve vzduchu a v kostech.
Nebývá tohle doba, kdy ke mně vzácně přichází inspirace?
(A mám čas se nechat inspirovat?)
Kde jsou ty časy, kdy jsem vycházel ven zmoknout?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ta Rezekvítková Ta Rezekvítková | Web | 30. dubna 2015 v 16:30 | Reagovat

Škoda, že jsi nebyl ve škole - měla jsem v plánu zamávat Ti přes celou posluchárnu...

2 grey.t grey.t | E-mail | Web | 30. dubna 2015 v 17:06 | Reagovat

[1]: To mě mrzí, na to bych se těšil. Ale měl jsem praktika z fyziologie rostlin, tak jsem nemohl na vývojovku :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama