Pohanka z Parku - Piplani, vzbuďte se!

5. srpna 2011 v 22:32 | Grey.t Dreamer |  Koutek pro víru a duchovno
Zdravím vás, bratři a sesty! Protože v dnešní době je stále jedním ze světově nejpopulárnějších náboženství Křesťanství, a žádné normální existující náboženství (křesťani nechť čtou "žádné jiné normální náboženství" a ať nejsou uraženi, není to myšleno jako urážka ;) ) se mu nemůže vyrovnat a z jeho vysokého postu ho sesadit, rozhodl jsem se založit zbrusu novou víru: Piplanství. Název pochází z naší svaté knihy: Piple. A opravdový zázrak, proti kterému je Zmrtvýchvstání Ježíše Krista jen směšným trikem je, že naše svatá kniha ještě nebyla napsána! A nejspíš nikdy nebude :P
Pokud se chcete o novém, vznikajícím náboženství, které bude mít, samozřejmě, velký vliv na světové dění a obrovský potenciál sesadit Křesťanství co do počtu členů z prvního místa náboženství západního světa (jestli tam vůbec je :P), dočíst více, čtěte dále (nečekaně :P) (PS: Martyno, ty radši ne, jinak mi urveš hlavu :D) (Marie Ray, ty radši taky ne :P)


Nejdříve bych rád krátce pojednal o svaté knize Pipli. Možná se vám zdá, že její název je podobný křesťanské svaté knize, Bibli, ale nenechte se mýlit. Inu dobře, nalijme si čisté whiskey (protože místo Krve Kristovy - Vína - připíjíme na našich obřadech whiskey, jenž je krví naší nejvyšší světice, prorokyně a Bohyně, zovající se (neplést si se zobající se) Pohanka z Parku), je to podobné. Ale proti Křesťanství (především katolictví, ne že bych proti němu snad něco měl.... jen jsem v náladě) musíme použít jeho vlastní zbraně. A tak protože křesťanství využívalo zaběhnutých oslav a překrývalo je vlastními svátky, těmi "pravými" samozřejmě (my ale víme, že ty pravé svátky jsou svátky Piplanské, a ne křesťanské), využívalo zaběhnutých bohů a překrucovalo jejich podstaty (viz. rohatí bohové - zprvu označeni za Rarachy, Čerty a Satany a později nahrazeni světci typu Sv. Huberta) a využívalo dávných svatých míst ke stavbě kostelů, tak my využijeme podobnosti Piple s Biblí, aby si lidé rychle zvykli na přechod. Tolik k samotnému jménu.
Proroctví (které se mi jako zázrakem právě teď objevilo v hlavě!) praví, že jednou přijde pravý syn Pohanky z Parku a dá světu novou naději k existenci ve věčném světle, lásce a tak dál. Tento Syn, jehož jméno bude Pinďa Piplan, napíše za jednu jedinou noc knihu Pipli, knihu všech knih. Samozřejmě podle ní bude natočen i Film Filmů - Piple The Movie. A Pinďa Piplan se stane světovou celebritou, která bude moci díky své slávě šířit pravé poznání mezi lid obecný a nevědomý.

Prozatím ovšem bude naše náboženství, naše ctěná a milovaná víra v Pohanku v Parku, nejspíše menšinová. Věřte ale bratři a sestry, že hodina pravdy přijde a Pinďa Piplan svou knihu napíše! Ale abych ujasnil úlohu a vážnost knihy knih, Piple, musím konstatovat, že cokoliv je napsáno v tomto článku má samozřejmě vyšší platnost, než Pinďova kniha, protože já jsem ve stálém spojení s Pohankou z Parku a tudíž vím, co přesně chce PzP vyznávat.

Věřte tedy, že tento svatý dokument, jehož existence je právě tvořena mými dlaňemi, mými prsty, mou klávesnicí, je nejvyšším dokumentem a zákoníkem všech Piplanů a jakékoliv porušení se trestá, a to buď Upálením (rituální upálení popíšu později), nebo Utopením (též později).

Nyní musím pojednat o naší nejvyšší světici, prorokyni a bohyni - Pohance z Parku. její jméno vám opět může něco připomínat, ale jakákoliv podobnost s Johankou z Arku je čistě náhodná. Pohanka z Parku se zrodila sama z ničeho a její život je jeden velký zázrak. Svět stvořila za pohých pět dní (proto máme v sobotu a v neděli volno, protože to Pohanka nasávala Whiskey, a začla, jak je zvykem, už v pátek večer) a samozřejmě že její stvoření světa nevylučuje Darwinovu evoluci! Protože Pohanka z Parku dala vzniknout světu bez života, ale umožnila neživému, aby se změnilo v živé. A tak došlo k abiogenezi (tzn. postupným zesložiťováním neživého vzniklo živé), a ke vzniku prvních živých organismů, které se postupem času, zatímco Pohanka z Parku pila whiskey, vyvíjely až ke člověku. Nemyslete si ale bláhově, že Pohanka z Parku nyní abstinuje a pomáhá lidem. Jako moudrá žena a bohyně Pohanka ví, že lidé se musí z vlastních chyb poučit, a proto stanovila jasná pravidla, které někteří ezoterici interpretují jako "Pravidla vesmíru", aby se nemusela o nic starat. Pokud máte občas pocit, že si z vás jen "ten nahoře" dělá prdel, vězte, že to není pravda. Dělá si jí z vás TA nahoře.

Třetí důležitou informací je samozřejmě svatý nápoj. Ve křesťanství bývá jako svatý nápoj - krev Ježíšova - označováno víno. Tvrdé časy ale potřebují tvrdší alkohol a proto jest naší svatou krví Whiskey, kterážto jediná mi chutná. Nyní se nabízí otázka, jak můžeme vědět, že Pinďa Piplan bude mít místo krve whiskey, nebo že někomu řekne, že whiskey je jeho krev. Upozorním vás, že při filmování dokumentu "Jak jsem napsal Pipli" bude na Pinďu spáchán atentát, ale těsně před filmováním pozve filmový štáb na sváču do hospody, kde všem objedná whiskey a řekne: pijte, toť má krev, neb špatné časy si žádají whiskey (pravděpodobně květnatost jeho řeči bude značně omezená a proto praví, byť bude myslet to, co jsem napsal : Ožerte se do němoty!).

Posledním nejdůležitějším údajem je samozřejmě tělo Pinďovo. Protože Pinďa bude velký čtenář, ví, že jeho pozemský otec se inspiroval postavou ze Čtyřlístku - zajícem Pinďou - tak ví, že jeho tělo nemůže být nic jiného, než zaječí maso. A proto do našich chrámů, jenž se budou zvát Postely (místo Kostelů) bude každý den zajištěn přísun velké dávky whiskey a zaječího masa, které naši kuchaři samozřejmě vhodně připraví!

Další složité věroučné otázky, na které je třeba stanovit odpověď:
1) Je Pinďa člověk, nebo bůh? - Věřte, že naše bohyně není troj-jediná, ale jen jediná, a proto je Pinďa pouhým člověkem, byť v jeho krvi koluje božská krev.
2) Vychází Piplanství z jiných náboženství, nebo je podobnost některých událostí a podobných věcí čistě náhodná? - Vychází!
3) Jak je to tedy s tím Upálením a Utopením? - Posvátné upálení/utopení se provádí na osobě, která se prohřešila proti zákoníku, který nyní píšu - tedy zpochybňovala existenci Pohanky z Parku, budoucí existenci Pindi a pod. Obřad upálení začíná namočením upalovaného ve whiskey, která ho má zbavit všech nečistých myšlenek, aby mohl v plamenech do náruče milující Pohanky z Parku (milující proto, že je věčně v lihu) odejít čistý. Takto namočený se přiváže ke kůlu na hranici a hranice se následně zapálí. Samozřejmě naše hranice jsou čistě moderní a proto nepotřebujete dřevo, stačí plyn. Obřad Utopení se provádí podobným způsobem - hřešící se ponoří do whiskey, ve které zůstane ponořen, dokud se neutopí. Tento trest se provádí především u těch, kteří zhřešili proti tzv. Pravidlům vesmíru, které stanovila Pohanka (jak už jsem řekl, z čisté lenosti). Provádí se proto, aby tělo hřešícího bylo zbaveno veškerých zlých úmyslů a špíny, která na něj dopadla vlivem porušení Pravidel vesmíru.
4) Proč je to tak trapný? - Nevím!
5) A co odpouštění? - Odpouštění samozřejmě provádíme, jinak by jsme měli samé upálené a utonuté, a kdo by to pak odklízel, že? Odpouštění provede váš kněží, který sídlí na nejbližší pobočce. Samozřejmě pokud spácháte závažný hřích, můžete se vyplatit penězi, nebudeme si tu hrát na světce (to náleží jen Pohance a Pinďovi), peníze chceme jako každý jiný. Pokud nevíte, kde se nachází nejbližší Postel (ne postel na ležení, ale na modlení!), použijte google. Dávejte pozor, aby byl váš kněz v dobré náladě! Pokud přijdete za nasraným kněžím, je jasně, že vás nechá upálit, protože ho to mnohem víc zahřeje u srdíčka (a nejen tam), než kdyby vám odpustil a vůbec si na vás nevybil zlost.
6) Sekty. - Jakékoliv odrůdy Piplanství, které vycházejí z neúplnosti tohoto svatého dokumentu, jsou neplatné. Jakákoliv otázka k věroučným otázkám musí být konzultována se mnou, velkým Piplapežem, jakožto jedinou osobou, která je schopná mluvit přímo s Pohankou z Parku. Sektářství je trestáno stejně jako porušení svatého dokumentu nebo Piple - tedy Upálením či Utopením.
7) Jakékoliv dotazy směřujte na Piplapeže - tedy mě.

Doufám tedy, že jsem vystihl vše, co mi velká Pohanka z Parku svěřila a že svět nyní bude mít šanci na spasení v podobě Piplanství.

PS: Negativní dopady piplanství:
1) Alkoholismus
2) Lenost (způsobená následováním životního stylu Pohanky z Parku, kterážto jediná je kvalifikovaná k tomu, aby si od stvoření světa už jenom válela šunky. Kolik z vás stvořilo svět, he?)
3) Cirhóza jater.
4) Dezorientace v pravidlech.
5) Riziko neznalosti Piple z důvodu jejího nenapsání.
6) Pinďa Piplan se ožere a nenapíše nic.

Děkuji

grey.t

PPS: Vím, že je to největší sračka, co jsem kdy napsal, ale u tohohle článku jsem se bavil zatím nejvíc :D XD
PPPS: Omlouvám se všem věřícím, které jsem tímto snad urazil, ale nebylo to v úmyslu, nejde o útok ani o urážku. Děkuji za pochopení.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tuleň Tuleň | E-mail | Web | 6. srpna 2011 v 12:06 | Reagovat

Hahahahah, ty jsi ale kretén! :D

2 grey.t grey.t | E-mail | Web | 6. srpna 2011 v 15:28 | Reagovat

[1]: Co? Přehnal jsem to? :D :D Ale já to fakt nemyslel nijak zle, útočně, zlomyslně, ani jako výsměch :D Jen jsem si tak hrál... :D

3 Adelaide Adelaide | Web | 14. srpna 2011 v 22:59 | Reagovat

Jseš úžasnej, jestli tohle vzniklo za vlivu whiskey, už se nemůžu dočkat, až si ji v listopadu dám a kdo ví, co napíšu já :D

4 Myšák Myšák | Web | 2. září 2011 v 10:43 | Reagovat

Sračka ? Luxus :D

5 bludickka bludickka | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 10:21 | Reagovat

Tak tohle je článek, jaký jsem potřebovala :D Ulítlost nad ulítlost. Kam na to chodíš? :) Vážně obdivuju vyladěnost detailů. Docela by mě tohle náboženství lákalo, ale měla bych pár výhrad :) Nelíbí se mi to zaječí maso. A taky utopení a upálení, volila bych důstojnější trest, jako je stětí hlavy nebo upití k smrti :)

6 grey.t grey.t | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 11:56 | Reagovat

[5]: Díky :D Já jsem byl malinko opilý, když jsem to psal a ani nevím, odkud přišla ta inspirace, ale asi z whiskey :D

Já zaječí maso taky nijak nezbožňuji, ale co se dá dělat, Pohanka z Parku je nekompromisní. Ale možná když jí poskytneš nějakou nezanedbatelnou dávku whiskey, udělí ti výjimku! :D

7 bludickka bludickka | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 12:37 | Reagovat

Předpokládám, že tu whisku bych jí posílala přes tebe, co? To mi přijde poněkud riskantní :D Nestačilo by, kdybych jí věnovala tichou vzpomínku při každém přípitku whiskou? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama