Srpen 2011

Leaving to Cornwall

26. srpna 2011 v 11:37 | Grey.t Dreamer
A je to tady... velký Den Dé, den mého odjezdu. Den, na který jsem se půl roku těšil a pět měsíců se ho bál. Odjíždím pryč, obdivovat ten velkej kamennej kruh jménem Stonehenge. A když mě tam ty protestantský anglikánský svině nepustěj, tak aspoň z dálky.....

Bojím se a těším se a dělá to celkem zajímavou směs.

Takže vám dávám zase na pár dní (8-9) sbohem. I když sem stejně nechodíte :D

Budu objevovat památky zmíněné v Chadbournovi! Auiiii! Jupíjej! :)

Těším se :)


Flocci-nauci-nihili-pili-fikuji svět

23. srpna 2011 v 12:20 | Grey.t Dreamer |  Myšlenky a pseudofilosofie
Poprvé co píšu na jedno téma týdne už druhý článek. A to jen proto, že na něco tak obsáhlého, jak počtem znaků, tak významem, se dá napsat spousta věcí. Stačí jen trochu fantazie.

V minulém článku jsem pojednal o tom, co to slovo znamená a co já považuji za flocci-nauci-nihili-pili-fitní - tedy zbytečné.

A dnes, ve své polonihilistické náladě jsem se rozhodl, poslouchaje All is Loneliness, která se mi začla líbit, napsat článek o tom, jak Floccinaucinihilipilifikuji svět.

No a tak se možná zrodí první nedepresivní nihilistický článek.

All is loneliness

23. srpna 2011 v 1:10 | Grey.t Dreamer |  Koutek pro Greye a jeho pocity
Dnes je včera a včera je dnes a dnes je zítra. Jsem z toho trochu mimo. Poprvé v životě jsem se společensky opíjel. A koukám, že článek, co jsem psal dnes jsem vlastně napsal už včera, protože je hodina po půlnoci a článek co napíšu zítra už vlastně píšu dnes a článek co píšu teď píšu zítra protože jsem zamrznul ve včerejšku a v zítřek procitnu teprve až se probudím.
Tolik na úvod naprosto nesouvisející s nadpisem.
Pokud posloucháte Janis Joplin, tak vám tohle může připomínat její písničku. Já jí neposlouchám, ale nechávám si oči otevřené a tak se může stát, že zrovna v chvíli enormního osamění vidím na zdi nápis "All is loneliness" a i když nevím, co vlastně vyjadřuje, necítím se už na tom světě zas tak lonely.

Co flocci-nauci-nihili-pili-fikuji?

22. srpna 2011 v 19:14 | Grey.t Dreamer |  Myšlenky a pseudofilosofie
Když jsem se kouknul na téma týdne, reagoval jsem asi jako každý na Blogu - zděšením, nepochopením, výrazem "WTF".
Tak hrozné slovo jsem v životě totiž neviděl! Kam se hrabou všechna ta hrozná česká ajdektiva typu "Nejkulaťoulinkatější" nebo "nejneobhospodářovávatelnějšími" na "anglické" slovo, které je složeno ze čtyř slov latinských a vzniklo v Etonu, jak jsem se dozvěděl díky googlu.
Skvělé vysvětlení tedy můžete najít například zde: http://www.worldwidewords.org/weirdwords/ww-flo2.htm
A nebo si můžete projít články na téma týdne.
Na úvod bych trochu rozřešil význam toho slova, ale především bych pak napsal něco dalšího.
Takže pokud vás, stejně jako mě, zajímá, co napíšu, čtěte dál ;)

"Láska je fyzikální veličina..."

20. srpna 2011 v 22:01 | Grey.t Dreamer |  Myšlenky a pseudofilosofie
Sny jsou zvláštní věci... a tak se vám může stát, že se po velmi... divném... večeru s kamarádem... (ne, nepředstavujte si nic perverzního, jenom si představte, že jdete s někým ven a potom tam brečíte, protože se cítíte jako největší trosky na světě...) usnete velmi brzo (po půlnoci) a ráno se probudíte s tím, že si živě pamatujete svou učitelku fyziky, jak vám ne zrovna moc nadšeně vypráví o tom, že nově probíránou látkou, které se v tomto školním roce budeme věnovat, je "Láska."
Pak zapíná dataprojektor a na zeď se promítně zvláštní schéme, ne nepodobné milostnému trojúhelníku...

a začíná:
"Láska je fyzikální veličina... známe tři druhy lásky..."

Déšť - povídka napsaná před rokem

19. srpna 2011 v 9:50 | Grey.t Dreamer |  Koutek pro Greye a jeho pocity
Když na mě přijde deprese, vypíšu se z ní. Aspoň někdy, když to jde. A 28.8.2010 na mě přesně taková zvláštní melancholicko-depresivní psavá nálada přišla. Pršelo a babička uklízela a tak jsem se vyšoupnul na verandu, kde jsem začal "tvořit" na svém tehdy jen necelý měsíc starém notebooku. Nebe vypadalo skoro stejně jako teď, když tu za okny vibruje předzvěst deště.
A tehdy, před rokem, vznikla má depresivní povídka "Déšť", o kterou se s vámi chci podělit.
Není to mistrovské dílo, ale mezi mými ostatními literárními pokusy vyniká. Mám pocit, že se i docela povedla.
Takže jestli chcete, pokračujte ve čtení.


Dvě Adély, z nichž jen jednu znám

17. srpna 2011 v 22:33 | Grey.t Dreamer |  Koutek pro Greye a jeho pocity
Dobrý večer :)
dneska mám zrovna psavou náladu a ještě k tomu i skvělou náladu. A tak si můžu umíchat náladový mix a psát skvělé věci. Nejlíp sice píšu někde na pomezí mezi depkou a radostí, potom co všechny důležité události posledních dní odezní. Jenže nemám čas riskovat, protože odeznívat můžou taky až do deprese. Však to víte, sice se mám skvěle, ale na tenkym ledu jsem skoro furt. Vlastně to asi nevíte, protože sem chodíte většinou náhodou :D Ale teď už to víte (ano, to je přesně to, proč píšu nejlíp na pomezí mezi depkou a radostí - protože nemám potřebu dělat takovéhle trapné "šokující" obraty typu nevíte a už víte).
Chtěl bych pojednat o dvou Adélách, které mi v posledních dnech hodně pomohly. Ve skutečnosti ale budu pojednávat nejspíš mnohem víc o té jedné - o té, kterou znám. Protože ta je pro mě nad všechny Adély neznámé (aby taky ne).
Není to jen článek o někom, koho neznáte, je to článek o někom, kdo mi pomáhá žít můj život mimo riziko sebevražedného jednání a zhoršení depresivních stavů. A komu já zase pomáhám zvládat složité životní situace... vlastně si pomáháme oboustraně a skoro stejně. Nevím, jak moc v anonymitě chce zůstat, proto použiju jen křestní jméno.
Ta druhá Adéla vám možná bude mnohem známější - třeba již z mého minulého článku. Je to Adele Laurie Blue Adkins, známá pod jménem Adele.

Znovuzrozený

17. srpna 2011 v 18:51 | Grey.t Dreamer |  Zážitky a události
Dneska to asi bude plné smajlíků :D :D
No... víte... znáte ty pocity, když se něčím trápíte natolik, že už nemůžete dál a máte skoro pocit, že vás to rozdrtí?
Zažil jsem přátelství... které mě ničilo... a teď z popele povstal fénix ve vší síle :)
Nebudu vás tu poučovat o tom, že nemáte nikomu věřit nebo o podobných věcech, protože se to takových věcí vůbec netýká.
A čeho se to vlastně týká? Znovuzrození... to není jen tak nějaké slovo... Dneska ráno jsem se opravdu znovuzrodil... vlastně už včera večer :)


Rozloučení se Žlutou sovou

11. srpna 2011 v 19:59 | Grey.t Dreamer |  Zážitky a události
Tak váš opět zdraví, po jednodenní odmlce (myslím), co mě vážně nenapadalo vůbec nic vhodného ke psaní, váš milovaný grey.t :D Díky bohu za žlutou sovu, jinak bych tu musel rozvádět úvahu o tom, co pro mě znamenají hvězdy, načež bych došel k tomu, že to stejně nikdo nechápe. Pokud sem tedy chodíte už dva týdny, všimli jste si, že jsem se přihlásil do programu Žluté sovy - život proti depresi. Minulý týden jsem vás informoval, jaké to po týdnu je. A teď už to mám za sebou. Celý program totiž trvá dva týdny.
Takže pokud váš opět zajímají moje zážitky se Žlutou sovou, čtěte dále :D


Drtivý dopad... z obláčku zpátky na zem

9. srpna 2011 v 17:54 | Grey.t Dreamer |  Myšlenky a pseudofilosofie
Návrat do reality... to je přesně to, co všichni občas tak hrozně potřebujeme a čeho se většina z nás bojí. Navíc přesně tohle po prosněném včerejšku potřebuju :)
Někdy se to týká každého, ale některých lidí se to týká nejvíc... snílků. Proto i nadpis... Drtivý dopad... z obláčku zpátky na zem. Možná to taky znáte. Ani si vlastně neuvědomujete jak vysoko nad zemí jste. Začne to malým přáním a špetkou představivosti.... a pak přijde realita, píchne do obláčku a obláček se vyfoukne... fíííí... a vy zjistíte, že letíte ohromnou rychlostí dolu na vybetonovanou zem, že se vracíte z té snově přikrášlené a přece stále nedostačující reality do té nezidealizované, tvrdé... na beton... a že z vás zbyde jen pořádně velkej mastnej flek...
Myslíte, že to nebolí?

Sny sněné, ztracené i splněné...

8. srpna 2011 v 21:07 | Grey.t Dreamer |  Koutek pro Greye a jeho pocity
"Venku leje jak z konve, ale nad Lovčicema je krásná duha!" vtrhla babička do pokoje a divoce máchala rukama. "Nad Lovčicema?" řekl jsem napůl nepřítomně, jak už je mým zvykem, když koukám do počítače a babička na mě mluví. Pak mi došlo, co mi chtěla říct... Duha. Nad Lovčicema... Ale... Lovčice? Znal jsem to jméno, vím, že je to kousek odsud... ale kudy? Probírám se spoustou směrů, co mě napadají: "Ne, nahoře to není, tam je Semtěš.. A ta druhá cesta vede do Podola. Ahá, no jasně, na druhý straně!".
Vycházím z ložnice a koukám z okna. Leje jak zkonve, vážně. Po silnici se valí skoro potok vody a na jeho hladinu dopadají kapky, jedna sleduje druhou v ohromné rychlosti. Kdybych se na to koukal dýl, vím, že bych se v tom ztratil, ponořil bych se myšlenkami někam do ztracených oblastí mé mysli a několik minut bloumal tou zvláštní krajinou, zatímco by mé oči sledovaly ten zázrak venku... déšť.
Ale pak mi to došlo: Duha. Jasně, to chci vidět.

Pohanka z Parku - Piplani, vzbuďte se!

5. srpna 2011 v 22:32 | Grey.t Dreamer |  Koutek pro víru a duchovno
Zdravím vás, bratři a sesty! Protože v dnešní době je stále jedním ze světově nejpopulárnějších náboženství Křesťanství, a žádné normální existující náboženství (křesťani nechť čtou "žádné jiné normální náboženství" a ať nejsou uraženi, není to myšleno jako urážka ;) ) se mu nemůže vyrovnat a z jeho vysokého postu ho sesadit, rozhodl jsem se založit zbrusu novou víru: Piplanství. Název pochází z naší svaté knihy: Piple. A opravdový zázrak, proti kterému je Zmrtvýchvstání Ježíše Krista jen směšným trikem je, že naše svatá kniha ještě nebyla napsána! A nejspíš nikdy nebude :P
Pokud se chcete o novém, vznikajícím náboženství, které bude mít, samozřejmě, velký vliv na světové dění a obrovský potenciál sesadit Křesťanství co do počtu členů z prvního místa náboženství západního světa (jestli tam vůbec je :P), dočíst více, čtěte dále (nečekaně :P) (PS: Martyno, ty radši ne, jinak mi urveš hlavu :D) (Marie Ray, ty radši taky ne :P)

Antidepresivní týden - pokračování života se Žlutou Sovou

4. srpna 2011 v 18:12 | Grey.t Dreamer |  Zážitky a události
Už je to týden, co jsem se zaregistroval do Žluté Sovy (o které jsem psal ve článku "Život se Žlutou Sovou"). Už je to týden, co konečně něco dělám proti své depresi. A už to je pár dní, co mám chuť s tím seknout.
Žlutá sova je rozhodně skvělý a kvalitní program a nemůžu ani popřít její přínos do mého života, ale můžu přiznat, že občas mám už přesovíno. Je sice fajn dělat dechové cvičení nebo přemýšlet nad svými mindráky, ale některé věci vážně nepochopím...
A možná proto se tohle týdenní shrnutí neponese jen v chválivém duchu.... spíš naopak.

Slečna s divným hlasem

3. srpna 2011 v 19:56 | Grey.t Dreamer |  Hudba, knihy, filmy
Víte co mě na hudbě nejvíc zaujme? Když v ní zpívá žena s divným hlasem. Takových žen a slečen už znám díky své úchylce víc.... (víc než jednu určitě). Ale chtěl bych se na zoubek podívat své oblíbenkyni, snad stokrát zmíněné v článku "O Hudbě". Jde o Joannu Newsom. Pokud jí znáte jen z třetího alba... ehm, pokud jí vůbec znáte!... tak vám její hlas možná zas tak divný nepřijde. No jasně, je trošku zvláštní, ale nic tak výjimečného... pokud jí ale někdo znáte podle jejích prvních hudebních kousků, tak víte, že Joanna Newsom JE slečnou s divným hlasem.


Ztracená a nalezená....víra

2. srpna 2011 v 19:12 | Grey.t Dreamer |  Koutek pro víru a duchovno
Otázka "Tak jak na tom vlastně jsi, Tomáši? Věříš? Nevěříš?" je asi nejčastější otázkou, co si kladu. Hlavně poslední rok... nějakou dobu jsem v tom měl jasno. Věřím. Věřím v Matku Přírodu, věřím že i kámen má duši a věřím, že i já jsem součást Přírody. Měl jsem jasnou představu o tom, kdo je Matka Příroda - milující paní, jejíž náruč je otevřená každému, kdo do ní chce vstoupit, paní, která je přítomna ve všem a je složena právě z toho všeho, z čeho je složena. A všechno, z čeho ta paní je, je propojené. A protože i já jsem součástí toho "všeho", tak i já jsem součástí Matky Přírody.
Nebylo pro mě nic jasnějšího. Matka Příroda byla jasnější než všechny fyzikální zákony, matematická pravidla, historická fakta... A šel čas, začly prázdniny a pak přišlo září... září 2010.

Já a Knihy

1. srpna 2011 v 12:00 | Grey.t Dreamer |  Hudba, knihy, filmy
Všiml jsem si, že v rubrice knihy mám jen jeden článek a to o Marku Chadbournovi. To, že tam je jenom on neznamená, že bych nečetl, ale tak nějak nejsem ten typ člověka, co by psal o každé knize, kterou přečetl (čímž ovšem rubrika Knihy ztrácí účel). Ale protože jsem geniální (tohle berte s velkou rezervou), tak mě napadlo, že bych mohl napsat nějaký souhrnný článek, kde bych nějak obsáhl více knih najednou. Takže tu pojednám o svém vztahu ke knihám, o svých nejoblíbenějších knihách, autorech... prostě to bude takový skvělý souhrn :)

Život se žlutou sovou

1. srpna 2011 v 10:35 | Grey.t Dreamer |  Zážitky a události
Pokud sem chodíte pravidelněji, tak jste si možná (tohle slovo tam nemusí být, protože jste si toho všimnout museli) všimli, že mám lehčí deprese... sem tam. No a tak jsem si ve čtvrtek zaplatil program Žlutá Sova. Má to pomáhat proti depresi. Zatím jsem tam jen pár dní, celý program trvá dva týdny. Denně to zabere jen pár minut a není to nijak náročné.
Pokud by vás zajímaly podrobnosti, najdete je tady: http://www.velka.zlutasova.cz/
Žlutá sova nabízí tři programy (jak jste si určitě všimli, pokud jste klikli na odkaz), jedním z nich je "život bez deprese". A právě tam jsem se za 89 kč, zaslaných sms, zapsal.
A jak teda vypadá můj život se žlutou sovou?