V objetí Matky Přírody

17. dubna 2011 v 19:14 | Grey.t Dreamer |  Koutek pro víru a duchovno
Ležím na zemi, všude kolem mě je zelená tráva, hlína, plná života, a nade mnou se klene obrovské nebe, plocha nekonečné modři občas přerušená obláčkem. A já tam ležím a koukám na nebe, cítím život kolem sebe a cítím Její dotek.Nikomu nevnucuji, že existuje. Po nikom nežádám, aby v ní věřil. Lidé věří v Boha, ve Vesmír, v Ježíše... Já věřím v Matku Přírodu.
Pokud někdo viděl Avatara, určitě si vzpomene na Eywu, bohyni, která se skládá ze všeho, co Na'vi znají.
Možná proto mě ten film tak dojal, protože tam bylo přesně to, v co jsem já věřil. Nebo spíš začínal věřit.

Nechci tu dlouho rozebírat, co vlastně je Matka Příroda, protože to sám vlastně nevím. Vím, že je (vím, protože věřím). Je pro mě stejně jako pro jiné je Bůh.
Občas když jdu, na okamžik se zastavím, zhluboka dýchám a koukám kolem sebe. Tam všude Je. Je i ve mě. Pokleklu k zemi a rukou něžně pohladím trávu. Pak přitisknu ruku na zem. Chvíli čekám, dýchám a myslím na Ni. A pak to cítím. Příjemný dotek něčeho, co není tráva, ani chladná země. Dotek toho, co je uvnitř. A když se ten dotek změní ve spojení, ponořím se hlouběji, a cítím, že všude kolem mě je život, a moje srdce se naplní neskutečnou radostí a "láskou", mám pocit, jako bych se vznášel.
Nadechnu se a vydechnu.
Je tu, a cítím Ji i v sobě. A cítím, že není jen tady, ale všude a ve všem. V kamenech, v nebi, ve vzduchu, ve hvězdách, v planetách.
Přes zemi se mi s ní spojuje nejlépe. Nedávám jí žádnou podobu, stačí mi, že cítím, že Je.
Poděkuju za Spojení (tsaheylu :D).
Pomalu se postavím na nohy a jdu dál, s vědomím, že všechno kolem žije, s pocitem naprostého bezpečí, protože moje duše patří k Ní a pokud sám nebudu chtít, nikdy se od ní neodtrhnu.

Tak nějak to začalo. Tak nějak to bylo poprvé. Můžete tomu říkat Vesmír, Bůh, Veškerenstvo.... a já nevím jak... já jí říkám Matka Příroda, protože přesně tak já jí cítím. A protože přesně tak jsem jí znal jako dítě.

grey.t
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 malé srdce malé srdce | Web | 18. března 2012 v 23:07 | Reagovat

Dýchat, cítit, dotýkat se, milovat, tančit, zpívat, souznit, splývat, naplňovat, vznášet se... to vše je pro mne tím co nazývám Bohem. Pro mě je vlastně Bohem vše co je - přesvatá Matka Gáia, Vesmír, či mé malé srdce...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama