Duben 2011

Svoboda

27. dubna 2011 v 20:18 | Grey.t Dreamer |  Myšlenky a pseudofilosofie

Původně jsem chtěl napsat článek o něčem jiném, ale celý den prostě narážím na svobodu... je to až neuvěřítelný... a vlastně vůbec nevím, co svoboda je, nedokážu si představit její skutečný rozsah... svoboda... Myslím tu naprostou svobodu, která je víc než skutečností spíš jen pouhým pocitem, ale tak silným, že je skutečnější než všechno, co je opravdové. Najednou na ničem nezáleží, jenom na tom, co je teď, a to je svoboda...


Myšlenkový tok

26. dubna 2011 v 20:12 | Grey.t Dreamer |  Koutek pro Greye a jeho pocity
Menši pokus dobrat své myšlenky k cíli, nebo aspoň zjistit, jaké to jsou myšlenky... :)

Jak mi dneska dotazník rozproudil krev

26. dubna 2011 v 15:54 | Grey.t Dreamer |  Zážitky a události
Dnešní den byl plný dotazníků.... dodnes jsem dotazníky vyplňoval rád, ale nábožensky netolerantní dotazník je prostě něco, co nesnesu...

Krátký úryvek z Chadbourna pro zpestření každodenního života

17. dubna 2011 v 20:48 | Grey.t Dreamer |  Koutek pro víru a duchovno


Článek s rozhovorem dvou postav, který poukazuje na to, jak může být život nádherný, když se umíme koukat....
Jen pro úvod - Shavi je něco jako šaman, zříč... velice duchovně zkušený muž, asiat. Laura je Cernunnova vyvolená, víc než člověk je rostlina (velice rychle regeneruje a dokáže ovlivňovat růst stromů). Laura má velikou zálibu v sarkasmu a popichování ostatních.
Úryvek je z poslední knihy poslední trilogie a pro pochopení není potřeba znát celý děj, jen umět anglicky... :D

Menší výpis oblíbené hudby

17. dubna 2011 v 20:08 | Grey.t Dreamer |  Hudba, knihy, filmy
Hudbu prostě miluju, a nedokážu si představit bez ní žít. Skoro pořád něco poslouchám, a vždycky mám problém říct, co vlastně všechno poslouchám, takže tady je menší výpis...

V objetí Matky Přírody

17. dubna 2011 v 19:14 | Grey.t Dreamer |  Koutek pro víru a duchovno
Ležím na zemi, všude kolem mě je zelená tráva, hlína, plná života, a nade mnou se klene obrovské nebe, plocha nekonečné modři občas přerušená obláčkem. A já tam ležím a koukám na nebe, cítím život kolem sebe a cítím Její dotek.


Mark Chadbourn - muž, který mi změnil život

17. dubna 2011 v 18:02 | Grey.t Dreamer |  Hudba, knihy, filmy
Když slyším jméno Mark Chadbourn, tak se mi rozbuší srdce. Já vím, je to jen spisovatel. Já vím, je to jenom člověk. Já vím, jsou tu lidé významnější a větší... Ale nikdo jiný mě nedokázal tolik změnit.


Úvodní slovo

17. dubna 2011 v 17:08 | Grey T. Dreamer |  Koutek pro Greye a jeho pocity
Ahoj,
na začátek bych chtěl stručně pojednat o tom, proč jsem si založil blog, kdo vlastně vůbec jsem a o čem bych asi chtěl psát.
Moje jméno není důležité (radši zůstanu v anonymitě, aspoň pokud to vůbec jde). Už dlouho, hodně dlouho, chci založit blog. Nikdy jsem nevěděl o čem psát, bál jsem se, že budu ostatním pro smích ("o co ten se tu snaži?!"). Nakonec jsem si řekl, že je to jedno. Chtěl bych psát hlavně pro sebe, občas ze sebe prostě potřebuju věci vypsat, dělám to rád... Jenže psát do knihy, nebo do sešitů, nebo na papíry... k tomu se prostě nedokopu. A proč si nezaložit blog... třeba to bude někoho zajímat, třeba potkám někoho nového... třeba taky ne :)
Na internetu většinou používám přezdívku grey.t, grey, T.K.Grey... poslední dobou hlavně tu první...
Jsem snílek, někdy mám problém srovnat se s "krutou" realitou, jindy ale vidím, že ta realita není vůbec krutá. Stačí se umět dívat.
Rád si čtu, rád píšu... sice to za moc nestojí, ale pomůže mi to. Vždycky.
Miluju hudbu, proto je tu rubrika "hudba"... protože jen o svých oblíbených kapelách dokážu mluvit (psát) dost dlouho... aspoň jak kdy.
Chtěl bych tu psát i o duchovnu, ezoterice, magii... nejsem sice žádný mág, ani zkušený a schopný ezoterik, ale samotné duchovno mě zajímá... Řekl bych, že mám, nebo jsem aspoň měl, velice blízký kontakt s Přírodou (kterou chovám v hluboké úctě, je pro mě bohyní, jednou z nejvyšších hodnot...)
Rád hraju na housle, ale neučím se dlouho, ani moc intenzivně.
Chtěl bych sem psát především pro sebe, a možná pro lidi, které to bude zajímat. Myslím, že mi to pomůže utřídit si informace, zkušenosti, myšlenky. Většinu věcí asi budu psát do "osobního koutku". Občas prostě potřebuju vykydat z mysli všechny ty vířící myšlenky... vypsat je, postěžovat si, zamyslet se, opěvovat...
Prostě tu jsem, budu psát. Pokud se vám to bude líbit, budu rád, pokud ne, je to váš názor, který si můžete nechat pro sebe, nebo slušně vyjádřit nesouhlas... Pokud máte chuť mi poradit, ať to tu zruším, tak si jí nechte zajít a dejte si radši něco sladkýho.
Doufám, že sem příjde někdo, komu se tu bude líbit, a doufám, že sem napíšu aspoň pár "dobrých" článků.

Klid, mír a lásku :)